TARCZE TC

SYSTEM TARCZ STRZELECKICH ALFAOPS

POKAŻ MI SWÓJ TARGET, A POWIEM CI KIM JESTEŚ”

~Targets Creators

Czy jesteś pewien, że tarcze, do których strzelasz na co dzień spełniają Twoje kryteria sportowe, proobronne, a może jeszcze inne?

Naszym zdaniem nie istnieje na rynku tarcza będąca złotym środkiem, która wpisywałaby się w specyfikę działania każdego strzelca sportowego, taktycznego czy formacji mundurowej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom TC zgodnie ze swoim systemem szkoleniowym w oparciu o międzynarodowe doświadczenia strzelectwa sportowo-taktycznego a także bojowego naszej kadry instruktorskiej, projektujemy systemy tarcz wpisujący się w specyfikę działania różnego rodzaju formacji oraz pojedynczego strzelca.

Targets Creators specjalizuje się w projektowaniu zindywidualizowanych tarcz dla konkretnych odbiorców.

Poniżej prezentujemy projekt przeznaczony dla strzelców o profilu taktycznym. 

Dla strzelców taktycznych został opracowany koncept ALFA OPS jako system tarcz strzeleckich, który dodatkowo można rozwijać poprzez indywidualne projekty pod kątem specyfiki pracy odbiorców (customization). System tarcz TC zawiera nowatorski koncept ALFA OPS (Alfa i Oskar z Power Switch), który wskazuje strefy rekomendowanych trafień. Każda ze stref została zdefiniowana na podstawie realnych doświadczeń żołnierzy oraz źródłach naukowych z dziedziny anatomii człowieka.

ALFA OPS to figury geometryczne powstałe w wyniku optymalnego uśrednienia kluczowych narządów człowieka dające możliwość w szkoleniu strzeleckim oddawania efektywnych strzałów do dedykowanych stref jak i świadome unikanie tych stref.

ALFA –strefę tworzy uproszczony kształt litery A to nic innego jak powszechnie znany z tarcz sportowo-taktycznych tzw. „kardiobox”,

OSKAR – strefę tworzy kształt litery O umiejscowiony na wysokości głowy celu fotograficznego.

POWER SWITCH  – to precyzyjna strefa znajdujący się w strefie OSKAR.

TARCZE TRENINGOWE

Powstały aby zoptymalizować prowadzenie treningu strzeleckiego na tarczach fotograficznych zawierających figury widoczne tylko z bliska w strefach ALFA i OSCAR.

Dzięki temu strzelec zmuszony jest pracować w oparciu o charakterystyczne punkty (markery)  na fotografie celem trafienia lub uniknięcia trafienia w figury stref ALFA i OSCAR. Ze względu na mało widoczne kontury figur systemu ALFAOPS strzelec może sprawdzić swoją skuteczność prowadzenia ognia dopiero po zakończeniu zadania strzeleckiego i podejściu do tarcz.

TARCZE TAKTYCZNE

Powstały w celu potwierdzania realnych umiejętności strzeleckich w zadaniach taktycznych. Zawierają postacie fotograficzne z mało widocznymi figurami stref ALFA i OSCAR. Postacie umiejscowione są w obiektach  i w różnorodnym ustawieniu. Zestaw składa się z tarczy bazowej oraz 6 nakładek zmieniających konfigurację rąk, pozwalając strzelcowi na doskonalenie pozytywnej identyfikacji celu w różnych sytuacjach taktycznych. Tarcze sprawdzą się m.in. w szkoleniu CQB (Close quarter battle) w oparciu o różne obiekty szkoleniowe np. typu killing house zarówno z użyciem amunicji ostrej jak i treningowej amunicji typu UTM (ultimate training munitions).

W ramach zajęć z Targets Creators masz możliwość bliższego poznania naszej metodyki szkoleniowej opartej o bazowy system tarcz strzeleckich ALFAOPS.

TARCZE DO POBRANIA