KIM JESTEŚMY?

NASZ TEAM WYRÓŻNIA WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE INSTRUKTORSKIE ZDOBYTE W JEDNOSTKACH SPECJALNYCH

Działalność Targets Creators jest też wspierana przez inne branżowe firmy z Polski i Europy. Jesteśmy związani z czołowymi szkoleniowcami i producentami sprzętu militarnego. Współpracujemy zarówno z instytucjami państwowymi jak i prywatnymi firmami działającymi w sektorze bezpieczeństwa państwa.

MATKA

Major Damian Matkowski MATKA to do niedawna Oficer Pionu Szkolenia Jednostki Wojskowej Komandosów, założyciel firmy Targets Creators, żołnierz oddany służbie.

 

Bazując na bogatym doświadczeniu w walce z bezpośrednimi i pośrednimi realnymi zagrożeniami wyspecjalizował się w indywidualnie zaprojektowanych szkoleniach przeznaczonych dla służb mundurowych, firm sektora prywatnego i innych osób żyjących w codziennych lub cyklicznych zagrożeniach.

Doświadczenie zdobywał wykonując operacje specjalne w ramach misji militarnych o różnym charakterze zagrożeń i statusie prawnym, m.in. w Iraku i Afganistanie. Szkolił elementy zarówno konwencjonalne jak i specjalne poza granicami kraju (był min. głównym doradcą komendanta Centrum Szkolenia Sił Specjalnych Afgańskiej Policji). Ponadto zarówno w Polsce jak i w Europie, USA i na bliskim wschodzie przechodził szereg szkoleń dotyczących planowania, przygotowywania i bezpośredniej walki z zagrożeniami XXI wieku. Ukończył wiele kursów w profesjonalnych ośrodkach zagranicznych uzyskując rozmaite kwalifikacje zawodowe – m.in. prestiżowy kurs Master Pistol and Rifle Instructor w SIG SAUER Academy. Jest absolwentem trzech uczelni wyższych (WSO, WSZ, AWF), magistrem wychowania fizycznego, trenerem oraz instruktorem różnych dyscyplin sportowych od strzelectwa po samoobronę. Ma szerokie uprawnienia dotyczące posiadania broni – od celów szkoleniowych po ochronę.

Jego wiedza, umiejętności metodyczne oraz doświadczenie zdobyte w pracy z realnym zagrożeniem sprawiły, że jest nietypowym, elastycznym, ale ponad wszystko niezwykle skutecznym szkoleniowcem. Jest również ekspertem do spraw przygotowania się oraz walki z realnym zagrożeniem w różnej postaci. W Jednostce Wojskowej Komandosów zajmował bojowe i szkoleniowe stanowiska. Służył w dwóch Zespołach Bojowych jako dowódca głównych elementów zadaniowych takich jak Sekcja i Grupa Specjalna oraz specjalistyczna Grupa Wsparcia. Następnie jako Kierownik Kursu Szkolenia Bazowego – nieustannie udoskonalając formułę tego trwającego 12 miesięcy, najtrudniejszego etapu szkoleniowego w służbie żołnierza jednostki specjalnej – zajmował kluczowe stanowisko mające wpływ na wyszkolenie przyszłych Operatorów Zespołu Bojowego (Special Forces Operator).

Dzięki ścisłej współpracy z najlepszymi instruktorami jednostek specjalnych z kraju i państw NATO oraz światowej klasy szkoleniowcami środowiska cywilnego wprowadzał w życie procedury działania w sytuacjach zagrożenia na poziomie taktycznym – SOP (Standard Operating Procedures), nowatorskie techniki szkolenia oraz rozwiązania programowe. Zakończył służbę jako szef „selekcji” znanej powszechnie jako pierwszy morderczy etap kwalifikacji kandydata do Zespołu Bojowego Sił Specjalnych.

Wielokrotne odznaczany i nagradzany za dowodzenie (zarządzanie) zadaniowymi elementami bojowymi w realnej walce z terroryzmem, w tym m.in. zatrzymywanie i neutralizacje osób z tzw. listy JPEL czyli poszukiwanych, szczególnie niebezpiecznych, międzynarodowych terrorystów. Za schwytanie w 2012 roku najwyżej notowanego celu osobowego w historii polskiej armii (Top Level Target) został wyróżniony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego (najwyższe oznaczenie w czasie pokoju nr. 041).

Dzisiaj jako główny szkoleniowiec Targets Creators ma możliwość trafienia do szerokiej grupy odbiorców spoza sektora militarnego oferując najwyższy standard szkoleń dla tych, którzy szykują się do zmagań z realnymi zagrożeniami nie tylko życia i zdrowia, ale także zapewnienia bezpieczeństwa interesów różnych podmiotów.

MODI

Major Maciej Malecki MODI to do niedawna oficer Jednostki Wojskowej Komandosów. Współtwórca Targets Creators.

 

Modi to szkoleniowiec z krwii i kości, niespełniony sportowiec, perfekcjonista, który swoje walory wplótł w służbę operatora i dowódcy grupy specjalnej. 

Poza dowodzeniem sekcją i grupą specjalną w trakcie służby uczył się metodyki szkoleń budując tym samym szeroki warsztat instruktorski. W trakcie swojej służby w JWK miał okazję planować oraz uczestniczyć w wielu bardzo trudnych i nowatorsko przeprowadzonych operacjach specjalnych w najbardziej wymagających zakątkach Afganistanu. Szkolił instruktorów, operatorów oraz wyspecjalizowane pododdziały wojska i policji w kraju i za granicą zbierając do swojego warsztatu wiedzę i doświadczenia od partnerów z całego świata. 

W JWK był wyróżniającym się oficerem w dziedzinie strzelectwa Wojsk Specjalnych, szkolenia strzeleckie były jego konikiem. Podczas służby zdobywał wiedzę w wielu ośrodkach min. w renomowanej Akademii SIG SAUER w USA, gdzie ukończył kursy SEMI-AUTOMATIC PISTOL INSTRUCTOR oraz PATROL RIFLE INSTRUCTOR. Swój warsztat poszerzał szkoląc się z podmiotami cywilnymi np. z sześciokrotnym mistrzem świata w IPSC Erickiem Graufelem. Ukończył kurs Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces. 

Szczególną uwagę kładzie na optymalizację ruchów i walkę z czasem tworząc nowe kompleksowe rozwiązania wpływające na przewagę żołnierza w realnej walce. Jest wyznawcą teorii, że szybkość jest wypadkową płynności świadomych, następujących po sobie ruchów. 

Dzięki biegłej znajomości języka angielskiego pełnił służbę w międzynarodowym dowództwie SOAG (Special Operation Advisory Group) w Afganistanie. 

Na pionie szkolenia JWK był odpowiedzialny za organizowanie ćwiczeń certyfikujących i dopuszczających Zespoły Bojowe do wykonywania zadań bojowych na misjach poza granicami kraju. Pełnił też funkcję szefa grupy odpowiedzialnej za wprowadzanie na Zespoły Bojowe najnowocześniejszego uzbrojenia i wyposażenia. 

Uczestnik wszystkich największych targów zbrojeniowych w Europie i za oceanem. Współtwórca SOP (Standard Operating Procedures), czyli procedur działania na poziomie taktycznym dla Zespołów Bojowych JWK.

Obecnie Starszy Wykładowca Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie szkoli nowe pokolenie oficerów Wojska Polskiego tworząc nowe standardy, wskazując nowe kierunki oraz szerząc wiedzę zdobytą w Wojskach Specjalnych.

Jako szkoleniowiec Targets Creators buduje u szkolonych świadomość optymalizacji ruchu w każdym jego aspekcie. 

Przekazując wam swoje wieloletnie doświadczenie metodyczne zdobyte podczas szkolenia operatorów i instruktorów Wojsk Specjalnych może was nauczyć jak szybko i prosto nauczać innych i docierać do najbardziej opornych. Ponad wszystko jednak pokaże wam jak pokonywać bariery czasowe by zdobywać przewagę w realnej walce.

ŁASUCH

Porucznik Wojciech Łacny ŁASUCH to do niedawna oficer służący w Zespole Bojowym w Jednostce Wojskowej Komandosów. Współtwórca Targets Creators, żołnierz oddany służbie.

 

Podczas ponad osiemnastoletniej służby w jednostce specjalnej wyspecjalizował się w szkoleniach z zakresu taktyki, strzelectwa, breachingu oraz modyfikacji broni.

Swoje doświadczenie oraz umiejętności szkoleniowe zdobywał podczas pełnienia służby w JWK. Brał udział w siedmiu misjach poza granicami kraju. Trzykrotnie uczestniczył w misji w Iraku oraz czterokrotnie w Afganistanie, gdzie wspierał działania tamtejszych sił specjalnych oraz policji kontrterrorystycznej. Wielokrotnie szkolił polskich żołnierzy i policjantów oraz żołnierzy sił koalicyjnych ze Stanów Zjednoczonych, Słowacji czy Litwy. Uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach krajowych oraz zagranicznych takich jak: Pistol Development, Patrol Rifle Instructor prowadzonych w Sig Sauer Academy, szkoleniu Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces. Jest absolwentem dwóch uczelni wyższych (Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa oraz Akademii Sztuki Wojennej), instruktorem strzelectwa sportowego oraz bojowego.

Doświadczenie zdobyte dzięki szkoleniu różnych formacji i nacji zarówno w kraju jak i na misjach sprawia, że jest nieprzeciętnie wszechstronnym szkoleniowcem. Opracowywana przez lata metodyka oraz zdolność diagnozowania problemów pozwalają mu dotrzeć do każdego podmiotu szkolonego bez względu na poziom zaawansowania. Lata szkolenia zagranicznych formacji oraz certyfikat STANAG 6001 (poziom III) pozwalają mu również na swobodne szkolenie taktyczne i strzeleckie w języku angielskim.

W Jednostce Wojskowej Komandosów zajmował stanowiska radiooperatora, zastępcy dowódcy sekcji, dowódcy sekcji specjalnej oraz dowódcy grupy specjalnej podczas misji w Afganistanie. Służył w dwóch zespołach bojowych, wielokrotnie wspierał Pion Szkolenia JWK podczas kursów specjalistycznych i bazowych. Był członkiem nieetatowej grupy roboczej poszukującej oraz wprowadzającej do JWK najnowsze uzbrojenie oraz wyposażenie. Jest autorem wniosków racjonalizatorskich, na podstawie których wprowadzono do jednostki niestandardowe rozwiązania techniczne. Na podstawie jego projektu w JWK zmodyfikowano karabinki AK 47 na potrzeby zadań oraz warunków współczesnego pola walki. Opracował także techniki torowania przejść metodami mechanicznymi, które zostały wprowadzone do procesu szkolenia JWK. 

Przez kilka ostatnich lat zgłębiał tematykę związaną z platformą karabinka AK 47. Opracował jej modernizację oraz system szkolenia na ww. platformie. Jest autorem podręcznika do karabinków z rodziny AK, w którym przedstawia praktyczne zastosowanie tej platformy we współczesnych realiach pola walki. 

Posiada wiedzę z zakresu sektora bezpieczeństwa zdobytą podczas studiów licencjackich oraz magisterskich. Ukończył kierunki Bezpieczeństwo Narodowe (specjalność – Bezpieczeństwo Antyterrorystyczne) oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne (specjalność – Bezpieczeństwo Publiczne).

Był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność operacyjną oraz szkoleniową. Za dzielność i odwagę podczas operacji specjalnej mającej na celu zatrzymanie terrorysty znajdującego się na liście JPEL (Joint Prioritized Effects List) został odznaczony Krzyżem Wojskowym. Za przeprowadzenie w 2020 roku operacji specjalnej w afgańskiej prowincji Helmand otrzymał jedno z najwyższych amerykańskich odznaczeń bojowych przyznawanych koalicjantom – Brązową Gwiazdę. Swoją karierę wojskową zakończył jako Komendant Kursu Działań Niekonwencjonalnych prowadzonych z wyselekcjonowanymi żołnierzami WOT w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialne,j gdzie zajmował stanowiska Szefa Sekcji Szkolenia w Zespole Działań Niekonwencjonalnych.

Jako instruktor w Targets Creators z zaangażowaniem i satysfakcją przekazuje swoje doświadczenie i wiedzę przede wszystkim osobom związanym z Siłami Zbrojnymi oraz instytucjom z sektora bezpieczeństwa a także cywilom chcącym podnosić swoje umiejętności strzeleckie.

KACZY

kpt. rez. Paweł Kaczmarek KACZY to do niedawna Dowódca Sekcji Działań Specjalnych Zespołu Bojowego B Jednostki Wojskowej GROM 

Swoje 20 letnie doświadczenie wojskowe zdobywał między innymi jako żołnierz zawodowy w Zespole Zabezpieczenia, a następnie jako operator uzbrojenia w Zespole Bojowym C w 1. Pułku Specjalnym Komandosów (Jednostce Wojskowej Komandosów). W 2011 został wcielony do JW GROM, gdzie przez pierwsze lata pełnił służbę w Grupie Działań Specjalnych ZBB w Gdańsku jako specjalista „breacher”, następnie doskonalił się jako snajper, zastępca dowódcy sekcji i dowódca Sekcji w Grupie Wsparcia Snajperskiego i Grupie Działań Specjalnych. Pełnił służbę na misjach wojskowych w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, Haszymidzkim Królestwie Jordanii i w Iraku.

Kaczy to prawdziwy pasjonat z krwi i kości, od najmłodszych lat związany ze środowiskami militarnymi i sportami walki, typ perfekcjonisty i idealisty szeroko spoglądającego na kwestie rozwoju Wojsk Specjalnych.

Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza o kierunku politologia oraz studiów magisterskich w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Ukończył także Akademię Podoficerską 7 Armii Stanów Zjednoczonych w Grafenwӧhr oraz Studia Podyplomowe na kierunku Dyplomacja w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Doświadczenie instruktorsko metodyczne zdobywał w kraju jaki i poza granicami uczestnicząc w misjach wojskowych i kursach. Inicjator, autor i współautor poradników dotyczących Szkolenia Ogniowego, Szkolenia Snajperskiego oraz Poradnika Dowódcy Sekcji Działań Specjalnych w JW GROM.

W Afganistanie w prowincji Ghazni jako instruktor szkolił National Directorate of Security oraz uczestniczył w Operacjach Bojowych jako „breacher”. Wyróżniony Gwiazdą Afganistanu. W czasie kilku misji w Iraku był odpowiedzialny za organizację, wdrażanie programu i szkolenie w ramach Zaawansowanego Kursu Snajperskiego dla Jordańskich Sił Specjalnych. Pełnił też rolę bezpośredniego doradcy jako Instruktor ds. Rozwoju dla Dowódcy 1 Szkoły w Irackiej Akademii Służb Antyterrorystycznych w Bagdadzie w strukturach międzynarodowych SOAG – Special Operations Advisory Gruop. Został wyróżniony trzecim w hierarchii USA Medalem za Chwalebną Służbę (Meritourious Service Medal) oraz irackim odznaczeniem Special Operations Badge Order. W 2023 r.  za doradztwo i szkolenie kilku jednostek partnerskich Irackich Służb Antyterrorystycznych w ramach Task Force 52 jako dowódca Grupy Doradczo-Szkoleniowej został wyróżniony amerykańskim medalem Army Achievement Medal.

Absolwent i uczestnik wielu szkoleń począwszy od pirotechnicznych przez kursy zdobywania dowodów kończąc na specjalistycznych szkoleniach snajperskich między innymi Todd Hoddnett Accuracy 1st w Teksasie oraz Międzynarodowych Warsztatów Snajperskich – Strzelanie kątowe i w silnych wiatrach w Szwajcarii, w 2016. Ukonczył też kursy Master Pistol Instructor, oraz Master Rifle Instructor w słynnej amerykańskiej Akademii Sig Sauer.

Posiada uprawnienia nurka bojowego, skoczka spadochronowego (Military Free Fall), jest też instruktorem samoobrony i ćwiczeń ruchowych oraz instruktorem wojskowego systemu walki wręcz w bliskim kontakcie i trenerem klasy drugiej strzelectwa sportowego.

Brał udział w eskortowaniu i zabezpieczeniu wizyt Prezydenta oraz Prezesa rady Ministrów wraz z delegacjami rządowymi na Ukrainie w ramach zadań wsparcia Służby Ochrony Państwa.

Za swoją wzorową służbę jako operator i dowódca został wyróżniony złotą Odznaką GROM.

MAKU

Starszy Bosman Szymon Makowski MAKU. 

Służbę wojskową rozpoczął w 2007 r. w Batalionie reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Po ukończeniu służby zasadniczej przeniesiony do 25 Brygady Kawalerii powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim skąd wyjechał w 2011 r. na pierwszą misję do Afganistanu w składzie samodzielnej grupy powietrzno-szturmowej. W 2012 r. ukończył selekcję do Jednostki Wojskowej Komandosów, gdzie po ukończeniu szkolenia bazowego trafił na Zespół Bojowy B do grupy specjalnej nurków bojowych. Przez cały okres służby w JWK szkolił się jako breacher. W 2015 r. już składzie grupy specjalnej, wyjechał na kolejną zmianę do Afganistanu, gdzie zajmował się szkoleniem strzeleckim i taktycznym żołnierzy z Afgańskiej jednostki ATF 444. Ukończył szkolenie przetrwania i walki w klimacie Tropikalnym w Gujanie Francuskiej, a następnie podobne szkolenie na kole podbiegunowym w ośrodku szkolenia szwedzkich sił specjalnych. 

W 2018 r. został skierowany na szkolenie Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces. Ukończył też kursy SEMI-AUTOMATIC PISTOL INSTRUCTOR oraz PATROL RIFLE INSTRUCTOR w SIG SAUER ACADEMY. Po swojej trzeciej misji w Afganistanie został odznaczony US Army Military Achievement Medal oraz Joint Service Achievement Medal nadawany za osiągnięcia w walce. Czterokrotnie odznaczony gwiazdą Afganistanu. W grudniu 2020 r. przeniósł się do JW Formoza, gdzie początkowo zajmował stanowisko na grupie wsparcia łodzi bojowych, a następnie został skierowany na kolejny kurs bazowy, po ukończeniu którego objął stanowisko na grupie wsparcia snajperskiego w Zespole Bojowym B. Z wyróżnieniem ukończył kurs snajperski w Ośrodku Szkolenia Wojsk Specjalnych i do końca służby zajmował w Jednostce stanowisko snajpera.