KIM JESTEŚMY?

NASZ TEAM WYRÓŻNIA WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE INSTRUKTORSKIE ZDOBYTE W JEDNOSTKACH SPECJALNYCH

Działalność Targets Creators jest też wspierana przez inne branżowe firmy z Polski i Europy. Jesteśmy związani z czołowymi szkoleniowcami i producentami sprzętu militarnego. Współpracujemy zarówno z instytucjami państwowymi jak i prywatnymi firmami działającymi w sektorze bezpieczeństwa państwa.

MATKA

Major Damian Matkowski MATKA to do niedawna Oficer Pionu Szkolenia Jednostki Wojskowej Komandosów, założyciel firmy Targets Creators, żołnierz oddany służbie.

 

Bazując na bogatym doświadczeniu w walce z bezpośrednimi i pośrednimi realnymi zagrożeniami wyspecjalizował się w indywidualnie zaprojektowanych szkoleniach przeznaczonych dla służb mundurowych, firm sektora prywatnego i innych osób żyjących w codziennych lub cyklicznych zagrożeniach.

Doświadczenie zdobywał wykonując operacje specjalne w ramach misji militarnych o różnym charakterze zagrożeń i statusie prawnym, m.in. w Iraku i Afganistanie. Szkolił elementy zarówno konwencjonalne jak i specjalne poza granicami kraju (był min. głównym doradcą komendanta Centrum Szkolenia Sił Specjalnych Afgańskiej Policji). Ponadto zarówno w Polsce jak i w Europie, USA i na bliskim wschodzie przechodził szereg szkoleń dotyczących planowania, przygotowywania i bezpośredniej walki z zagrożeniami XXI wieku. Ukończył wiele kursów w profesjonalnych ośrodkach zagranicznych uzyskując rozmaite kwalifikacje zawodowe – m.in. prestiżowy kurs Master Pistol and Rifle Instructor w SIG SAUER Academy. Jest absolwentem trzech uczelni wyższych (WSO, WSZ, AWF), magistrem wychowania fizycznego, trenerem oraz instruktorem różnych dyscyplin sportowych od strzelectwa po samoobronę. Ma szerokie uprawnienia dotyczące posiadania broni – od celów szkoleniowych po ochronę.

Jego wiedza, umiejętności metodyczne oraz doświadczenie zdobyte w pracy z realnym zagrożeniem sprawiły, że jest nietypowym, elastycznym, ale ponad wszystko niezwykle skutecznym szkoleniowcem. Jest również ekspertem do spraw przygotowania się oraz walki z realnym zagrożeniem w różnej postaci. W Jednostce Wojskowej Komandosów zajmował bojowe i szkoleniowe stanowiska. Służył w dwóch Zespołach Bojowych jako dowódca głównych elementów zadaniowych takich jak Sekcja i Grupa Specjalna oraz specjalistyczna Grupa Wsparcia. Następnie jako Kierownik Kursu Szkolenia Bazowego – nieustannie udoskonalając formułę tego trwającego 12 miesięcy, najtrudniejszego etapu szkoleniowego w służbie żołnierza jednostki specjalnej – zajmował kluczowe stanowisko mające wpływ na wyszkolenie przyszłych Operatorów Zespołu Bojowego (Special Forces Operator).

Dzięki ścisłej współpracy z najlepszymi instruktorami jednostek specjalnych z kraju i państw NATO oraz światowej klasy szkoleniowcami środowiska cywilnego wprowadzał w życie procedury działania w sytuacjach zagrożenia na poziomie taktycznym – SOP (Standard Operating Procedures), nowatorskie techniki szkolenia oraz rozwiązania programowe. Zakończył służbę jako szef „selekcji” znanej powszechnie jako pierwszy morderczy etap kwalifikacji kandydata do Zespołu Bojowego Sił Specjalnych.

Wielokrotne odznaczany i nagradzany za dowodzenie (zarządzanie) zadaniowymi elementami bojowymi w realnej walce z terroryzmem, w tym m.in. zatrzymywanie i neutralizacje osób z tzw. listy JPEL czyli poszukiwanych, szczególnie niebezpiecznych, międzynarodowych terrorystów. Za schwytanie w 2012 roku najwyżej notowanego celu osobowego w historii polskiej armii (Top Level Target) został wyróżniony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego (najwyższe oznaczenie w czasie pokoju nr. 041).

Dzisiaj jako główny szkoleniowiec Targets Creators ma możliwość trafienia do szerokiej grupy odbiorców spoza sektora militarnego oferując najwyższy standard szkoleń dla tych, którzy szykują się do zmagań z realnymi zagrożeniami nie tylko życia i zdrowia, ale także zapewnienia bezpieczeństwa interesów różnych podmiotów.

MODI

Major Maciej Malecki MODI to do niedawna oficer Jednostki Wojskowej Komandosów. Współtwórca Targets Creators.

 

Modi to szkoleniowiec z krwii i kości, niespełniony sportowiec, perfekcjonista, który swoje walory wplótł w służbę operatora i dowódcy grupy specjalnej. 

Poza dowodzeniem sekcją i grupą specjalną w trakcie służby uczył się metodyki szkoleń budując tym samym szeroki warsztat instruktorski. W trakcie swojej służby w JWK miał okazję planować oraz uczestniczyć w wielu bardzo trudnych i nowatorsko przeprowadzonych operacjach specjalnych w najbardziej wymagających zakątkach Afganistanu. Szkolił instruktorów, operatorów oraz wyspecjalizowane pododdziały wojska i policji w kraju i za granicą zbierając do swojego warsztatu wiedzę i doświadczenia od partnerów z całego świata. 

W JWK był wyróżniającym się oficerem w dziedzinie strzelectwa Wojsk Specjalnych, szkolenia strzeleckie były jego konikiem. Podczas służby zdobywał wiedzę w wielu ośrodkach min. w renomowanej Akademii SIG SAUER w USA, gdzie ukończył kursy SEMI-AUTOMATIC PISTOL INSTRUCTOR oraz PATROL RIFLE INSTRUCTOR. Swój warsztat poszerzał szkoląc się z podmiotami cywilnymi np. z sześciokrotnym mistrzem świata w IPSC Erickiem Graufelem. Ukończył kurs Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces. 

Szczególną uwagę kładzie na optymalizację ruchów i walkę z czasem tworząc nowe kompleksowe rozwiązania wpływające na przewagę żołnierza w realnej walce. Jest wyznawcą teorii, że szybkość jest wypadkową płynności świadomych, następujących po sobie ruchów. 

Dzięki biegłej znajomości języka angielskiego pełnił służbę w międzynarodowym dowództwie SOAG (Special Operation Advisory Group) w Afganistanie. 

Na pionie szkolenia JWK był odpowiedzialny za organizowanie ćwiczeń certyfikujących i dopuszczających Zespoły Bojowe do wykonywania zadań bojowych na misjach poza granicami kraju. Pełnił też funkcję szefa grupy odpowiedzialnej za wprowadzanie na Zespoły Bojowe najnowocześniejszego uzbrojenia i wyposażenia. 

Uczestnik wszystkich największych targów zbrojeniowych w Europie i za oceanem. Współtwórca SOP (Standard Operating Procedures), czyli procedur działania na poziomie taktycznym dla Zespołów Bojowych JWK.

Obecnie Starszy Wykładowca Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie szkoli nowe pokolenie oficerów Wojska Polskiego tworząc nowe standardy, wskazując nowe kierunki oraz szerząc wiedzę zdobytą w Wojskach Specjalnych.

Jako szkoleniowiec Targets Creators buduje u szkolonych świadomość optymalizacji ruchu w każdym jego aspekcie. 

Przekazując wam swoje wieloletnie doświadczenie metodyczne zdobyte podczas szkolenia operatorów i instruktorów Wojsk Specjalnych może was nauczyć jak szybko i prosto nauczać innych i docierać do najbardziej opornych. Ponad wszystko jednak pokaże wam jak pokonywać bariery czasowe by zdobywać przewagę w realnej walce.

ŁASUCH

Porucznik Wojciech Łacny ŁASUCH to do niedawna oficer służący w Zespole Bojowym w Jednostce Wojskowej Komandosów. Współtwórca Targets Creators, żołnierz oddany służbie.

 

Podczas ponad osiemnastoletniej służby w jednostce specjalnej wyspecjalizował się w szkoleniach z zakresu taktyki, strzelectwa, breachingu oraz modyfikacji broni.

Swoje doświadczenie oraz umiejętności szkoleniowe zdobywał podczas pełnienia służby w JWK. Brał udział w siedmiu misjach poza granicami kraju. Trzykrotnie uczestniczył w misji w Iraku oraz czterokrotnie w Afganistanie, gdzie wspierał działania tamtejszych sił specjalnych oraz policji kontrterrorystycznej. Wielokrotnie szkolił polskich żołnierzy i policjantów oraz żołnierzy sił koalicyjnych ze Stanów Zjednoczonych, Słowacji czy Litwy. Uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach krajowych oraz zagranicznych takich jak: Pistol Development, Patrol Rifle Instructor prowadzonych w Sig Sauer Academy, szkoleniu Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces. Jest absolwentem dwóch uczelni wyższych (Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa oraz Akademii Sztuki Wojennej), instruktorem strzelectwa sportowego oraz bojowego.

Doświadczenie zdobyte dzięki szkoleniu różnych formacji i nacji zarówno w kraju jak i na misjach sprawia, że jest nieprzeciętnie wszechstronnym szkoleniowcem. Opracowywana przez lata metodyka oraz zdolność diagnozowania problemów pozwalają mu dotrzeć do każdego podmiotu szkolonego bez względu na poziom zaawansowania. Lata szkolenia zagranicznych formacji oraz certyfikat STANAG 6001 (poziom III) pozwalają mu również na swobodne szkolenie taktyczne i strzeleckie w języku angielskim.

W Jednostce Wojskowej Komandosów zajmował stanowiska radiooperatora, zastępcy dowódcy sekcji, dowódcy sekcji specjalnej oraz dowódcy grupy specjalnej podczas misji w Afganistanie. Służył w dwóch zespołach bojowych, wielokrotnie wspierał Pion Szkolenia JWK podczas kursów specjalistycznych i bazowych. Był członkiem nieetatowej grupy roboczej poszukującej oraz wprowadzającej do JWK najnowsze uzbrojenie oraz wyposażenie. Jest autorem wniosków racjonalizatorskich, na podstawie których wprowadzono do jednostki niestandardowe rozwiązania techniczne. Na podstawie jego projektu w JWK zmodyfikowano karabinki AK 47 na potrzeby zadań oraz warunków współczesnego pola walki. Opracował także techniki torowania przejść metodami mechanicznymi, które zostały wprowadzone do procesu szkolenia JWK. 

Przez kilka ostatnich lat zgłębiał tematykę związaną z platformą karabinka AK 47. Opracował jej modernizację oraz system szkolenia na ww. platformie. Jest autorem podręcznika do karabinków z rodziny AK, w którym przedstawia praktyczne zastosowanie tej platformy we współczesnych realiach pola walki. 

Posiada wiedzę z zakresu sektora bezpieczeństwa zdobytą podczas studiów licencjackich oraz magisterskich. Ukończył kierunki Bezpieczeństwo Narodowe (specjalność – Bezpieczeństwo Antyterrorystyczne) oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne (specjalność – Bezpieczeństwo Publiczne).

Był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność operacyjną oraz szkoleniową. Za dzielność i odwagę podczas operacji specjalnej mającej na celu zatrzymanie terrorysty znajdującego się na liście JPEL (Joint Prioritized Effects List) został odznaczony Krzyżem Wojskowym. Za przeprowadzenie w 2020 roku operacji specjalnej w afgańskiej prowincji Helmand otrzymał jedno z najwyższych amerykańskich odznaczeń bojowych przyznawanych koalicjantom – Brązową Gwiazdę. Swoją karierę wojskową zakończył jako Komendant Kursu Działań Niekonwencjonalnych prowadzonych z wyselekcjonowanymi żołnierzami WOT w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialne,j gdzie zajmował stanowiska Szefa Sekcji Szkolenia w Zespole Działań Niekonwencjonalnych.

Jako instruktor w Targets Creators z zaangażowaniem i satysfakcją przekazuje swoje doświadczenie i wiedzę przede wszystkim osobom związanym z Siłami Zbrojnymi oraz instytucjom z sektora bezpieczeństwa a także cywilom chcącym podnosić swoje umiejętności strzeleckie.