O NAS

TARGETS CREATORS

Nowoczesna firma szkoleniowa, dostarczająca klientom najwyższej jakości produkty w postaci kompleksowej wiedzy strzelecko-taktycznej opartej na wieloletnim doświadczeniu szkoleniowym i bojowym  byłych oficerów, wojsk specjalnych. Prowadzimy profesjonalne szkolenia dla podmiotów cywilnych oraz dla służb mundurowych. KREATORZY CELI to instruktorzy, którzy pomogą Ci wybrać i spersonalizować Twoje własne cele szkoleniowe tak aby były one spójne z Twoimi oczekiwaniami a zaprojekowana przez nas droga pomogła Ci jak najszybciej je osiągnąć. Charakteryzuje nas skuteczność, nieszablonowość oraz najwyższe międzynarodowe standardy. Nasze motto to „PROFESJONALNIE OD POCZĄTKU”.

 

NASZA KADRA

Byli oficerowie jednostek specjalnych. To nie tylko dowódcy elementów bojowych ale przede wszystkim doświadczeni instruktorzy strzelectwa bojowego i sportowego, którzy w swoich jednostkach kreowali cele i kierunki rozwoju.
Swoje doświadczenia zbierali na misjach bojowych w Iraku i Afganistanie oraz operując z żołnierzami topowych jednostek na całym świecie. Szkolili jednostki specjalne policji oraz wojska wielu krajów w tym amerykańskie jednostki zielonych beretów oraz SEALS-ów.
Przechodzili szkolenia w wielu elitarnych podmiotach na całym świecie. Są certyfikowanymi instruktorami słynnej amerykańskiej akademii SIG SAUER.

 

MATKA

Pseudonim „Mother” czyli „Matka” to Major Damian Matkowski – do niedawna Oficer Pionu Szkolenia Jednostki Wojskowej Komandosów, współtwórca firmy Targets Creators, żołnierz oddany rodakom, wierny mąż i kochający ojciec.

INTRO

Bazując na bogatym doświadczeniu w walce z bezpośrednimi i pośrednimi realnymi zagrożeniami wyspecjalizował się w indywidualnie zaprojektowanych szkoleniach (customization) przeznaczonych dla służb mundurowych, firm sektora prywatnego i innych osób żyjących w codziennych lub cyklicznych zagrożeniach.

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie jako żołnierz i szkoleniowiec zdobywał przede wszystkim wykonując operacje specjalne w ramach misji militarnych o różnym charakterze zagrożeń i statusie prawnym, m.in. w Iraku i Afganistanie. Szkolił różne podmioty zarówno konwencjonalne jak i specjalne przede wszystkim poza granicami kraju (był min. głównym doradcą komendanta Centrum Szkolenia Sił Specjalnych Afgańskiej Policji). Ponadto zarówno w Polsce jak i w Europie, USA, i na bliskim wschodzie przechodził szereg szkoleń dotyczących planowania, przygotowywania i bezpośredniej walki z zagrożeniami XXI wieku. Ukończył wiele kursów w profesjonalnych ośrodkach zagranicznych uzyskując rozmaite kwalifikacje zawodowe – m.in. prestiżowy kurs Master Pistol and Rifle Instructor w SIG SAUER Academy. Jest absolwentem trzech uczelni wyższych (WSO, WSZ, AWF), magistrem wychowania fizycznego, trenerem oraz instruktorem różnych dyscyplin sportowych od strzelectwa po samoobronę. Ma szerokie uprawnienia dotyczące posiadania broni – od celów szkoleniowych po ochronę.

WIEDZA

Jego wiedza, umiejętności metodyczne oraz doświadczenie zdobyte w pracy z realnym zagrożeniem sprawiły, że jest nietypowym, elastycznym, ale ponad wszystko niezwykle skutecznym szkoleniowcem. Jest również ekspertem do spraw przygotowania się oraz walki z realnym zagrożeniem w różnej postaci. W Jednostce Wojskowej Komandosów zajmował bojowe i szkoleniowe stanowiska. Służył w dwóch Zespołach Bojowych jako dowódca głównych elementów zadaniowych takich jak Sekcja i Grupa Specjalna oraz specjalistyczna Grupa Wsparcia. Następnie jako Kierownik Kursu Szkolenia Bazowego – nieustannie udoskonalając formułę tego trwającego 12 miesięcy, najtrudniejszego etapu szkoleniowego w służbie żołnierza jednostki specjalnej – zajmował kluczowe stanowisko mające wpływ na wyszkolenie przyszłych Operatorów Zespołu Bojowego (Special Forces Operator).

Dzięki ścisłej współpracy z najlepszymi instruktorami jednostek specjalnych z kraju i państw NATO oraz światowej klasy szkoleniowcami środowiska cywilnego wprowadzał w życie procedury działania w sytuacjach zagrożenia na poziomie taktycznym – SOP (Special Operation Procedure), nowatorskie techniki szkolenia oraz rozwiązania programowe. Zakończył służbę jako szef „selekcji” znanej powszechnie jako pierwszy morderczy etap kwalifikacji kandydata do Zespołu Bojowego Sił Specjalnych.

ODZNACZENIA

Wielokrotne odznaczany i nagradzany za dowodzenie (zarządzanie) zadaniowymi elementami bojowymi w realnej walce z terroryzmem, w tym m.in. zatrzymywanie i neutralizacje osób z tzw. listy JPEL czyli poszukiwanych, szczególnie niebezpiecznych, międzynarodowych terrorystów. Za schwytanie w 2012 roku najwyżej notowanego celu osobowego w historii polskiej armii (Top Level Target) został wyróżniony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego (najwyższe oznaczenie w czasie pokoju nr. 041).

Dzisiaj jako główny szkoleniowiec Targets Creators ma możliwość trafienia do szerokiej grupy odbiorców spoza sektora militarnego oferując „produkt klasy premium” dla tych, którzy szykują się do zmagań z realnymi zagrożeniami nie tylko życia i zdrowia, ale także zapewnienia bezpieczeństwa interesów różnych podmiotów.

ŁASUCH

Pseudonim „ŁASUCH”. Do niedawna oficer służący w Zespole Bojowym w Jednostce Wojskowej Komandosów. Instruktor w firmie Targets Creators, żołnierz oddany służbie.

INTRO

Podczas ponad osiemnastoletniej służby w jednostce specjalnej wyspecjalizował się w szkoleniach z zakresu taktyki, strzelectwa, breachingu oraz modyfikacji broni.

DOŚWIADCZENIE

Swoje doświadczenie oraz umiejętności szkoleniowe zdobywał podczas pełnienia służby w JWK. Podczas osiemnastoletniej kariery siedem razy brał udział w misjach poza granicami kraju. Trzykrotnie uczestniczył w misji w Iraku oraz czterokrotnie w Afganistanie, gdzie wspierał działania tamtejszych sił specjalnych oraz policji kontrterrorystycznej. Wielokrotnie szkolił polskich żołnierzy i policjantów oraz żołnierzy sił koalicyjnych ze Stanów Zjednoczonych, Słowacji czy Litwy. Uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach krajowych oraz zagranicznych takich jak: Pistol Development, Patrol Rifle Instructor prowadzonych w Sig Sauer Academy, szkoleniu Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces. Jest absolwentem dwóch uczelni wyższych (Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa oraz Akademii Sztuki Wojennej), instruktorem strzelectwa sportowego oraz bojowego.

WIEDZA

Doświadczenie zdobyte dzięki szkoleniu różnych formacji i nacji zarówno w kraju jak i na misjach sprawia, że jest nieprzeciętnie wszechstronnym szkoleniowcem. Opracowywana przez lata metodyka oraz zdolność diagnozowania problemów pozwalają mu dotrzeć do każdego podmiotu szkolonego bez względu na poziom zaawansowania.
Lata szkolenia zagranicznych formacji oraz certyfikat STANAG 6001 (poziom III) pozwalają mu również na swobodne szkolenie taktyczne i strzeleckie w języku angielskim.

W Jednostce Wojskowej Komandosów zajmował stanowiska radiooperatora, zastępcy dowódcy sekcji, dowódcy sekcji specjalnej oraz dowódcy grupy specjalnej podczas misji w Afganistanie. Służył w dwóch zespołach bojowych, wielokrotnie wspierał Pion Szkolenia JWK podczas kursów specjalistycznych i bazowych. Był członkiem nieetatowej grupy roboczej poszukującej oraz wprowadzającej do JWK najnowsze uzbrojenie oraz wyposażenie. Jest autorem wniosków racjonalizatorskich, na podstawie których wprowadzono do jednostki niestandardowe rozwiązania techniczne. Na podstawie jego projektu w JWK zmodyfikowano karabinki AK 47 na potrzeby zadań oraz warunków współczesnego pola walki. Opracował także techniki torowania przejść metodami mechanicznymi, które zostały wprowadzone do procesu szkolenia JWK.

Przez kilka ostatnich lat zgłębiał tematykę związaną z platformą karabinka AK 47. Opracował jej modernizację oraz system szkolenia na ww. platformie. Jest autorem podręcznika do karabinków z rodziny AK, w którym przedstawia praktyczne zastosowanie tej platformy we współczesnych realiach pola walki.

Posiada wiedzę z zakresu sektora bezpieczeństwa zdobytą podczas studiów licencjackich oraz magisterskich. Ukończył kierunki Bezpieczeństwo Narodowe (specjalność –Bezpieczeństwo Antyterrorystyczne) oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne (specjalność-Bezpieczeństwo Publiczne).

ODZNACZENIA

Był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność operacyjną oraz szkoleniową. Za dzielność i odwagę podczas operacji specjalnej mającej na celu zatrzymanie terrorysty znajdującego się na liście JPEL (Joint Prioritized Effects List) został odznaczony Krzyżem Wojskowym. Za przeprowadzenie w 2020 roku operacji specjalnej w afgańskiej prowincji Helmand został przedstawiony do jednego z najwyższych amerykańskich odznaczeń bojowych przyznawanych koalicjantom – Brązowej Gwiazdy (procedura przyznania jest w toku).

Jako instruktor w Targets Creators z zaangażowaniem i satysfakcją przekaże swoje doświadczenie i wiedzę przede wszystkim osobom związanym z Siłami Zbrojnymi oraz instytucjami z sektora bezpieczeństwa a także cywilom chcącym podnosić swoje umiejętności strzeleckie.

MODI

Mjr Maciej MALECKI, do niedawna oficer Jednostki Wojskowej Komandosów. Współtwórca Targets Creators.

Modi to szkoleniowiec z krwii i kości, niespełniony sportowiec, perfekcjonista, który swoje walory wplótł w służbę operatora i dowódcy grupy specjalnej.

Poza dowodzeniem sekcją i grupą specjalną w trakcie służby uczył się metodyki szkoleń budując tym samym szeroki warsztat instruktorski. W trakcie swojej służby w JWK miał okazję planować oraz uczestniczyć w wielu bardzo trudnych i nowatorsko przeprowadzonych operacjach specjalnych w najbardziej wymagających zakątkach Afganistanu. Szkolił instruktorów, operatorów oraz wyspecjalizowane pododdziały wojska i policji w kraju i za granicą zbierając do swojego warsztatu wiedzę i doświadczenia od partnerów z całego świata.

W JWK był wyróżniającym się oficerem w dziedzinie strzelectwa Wojsk Specjalnych, szkolenia strzeleckie były jego konikiem. Podczas służby zdobywał wiedzę w wielu ośrodkach min. w renomowanej Akademii SIG SAUER w USA, gdzie ukończył kursy SEMI-AUTOMATIC PISTOL INSTRUCTOR oraz PATROL RIFLE INSTRUCTOR. Swój warsztat poszerzał szkoląc się z podmiotami cywilnymi np. z sześciokrotnym mistrzem świata w IPSC Erickiem Graufelem.

Szczególną uwagę kładzie na optymalizację ruchów i walkę z czasem tworząc tym nowe kompleksowe rozwiązania wpływające na przewagę żołnierza w realnej walce. Jest wyznawcą teorii, że szybkość jest wypadkową płynności świadomych, następujących po sobie ruchów.

Dzięki biegłej znajomości języka angielskiego pełnił służbę w międzynarodowym dowództwie SOAG (Special Operation Advisory Group) w Afganistanie.

Na pionie szkolenia JWK był odpowiedzialny za organizowanie ćwiczeń certyfikujących i dopuszczających Zespoły Bojowe do wykonywania zadań bojowych na misjach poza granicami kraju. Pełnił też funkcję szefa grupy odpowiedzialnej za wprowadzanie na Zespoły Bojowe najnowocześniejszego uzbrojenia i wyposażenia.

Uczestnik wszystkich największych targów zbrojeniowych w Europie i za oceanem. Współtwórca SOP (Special Operation Procedures) czyli procedur działania na poziomie taktycznym dla Zespołów Bojowych JWK.

Obecnie Starszy Wykładowca Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie szkoli nowe pokolenie oficerów Wojska Polskiego tworząc nowe standardy, wskazując nowe kierunki oraz szerząc wiedzę zdobytą w Wojskach Specjalnych.

Jako szkoleniowiec Targets Creators będzie próbował budować u szkolonych świadomość optymalizacji ruchu w każdym jego aspekcie.

Przekazując wam swoje wieloletnie doświadczenie metodyczne zdobyte podczas szkolenia operatorów i instruktorów Wojsk Specjalnych może was nauczyć jak szybko i prosto nauczać innych i docierać do najbardziej opornych. Ponad wszystko jednak pokaże wam jak pokonywać bariery czasowe by zdobywać przewagę w realnej walce.