WISPORT PROUDLY MADE IN POLAND

Tak! Nareszcie bierzemy się za jeden z flagowych plecaków wrocławskiej firmy WISPORT, która ma wielu miłośników w kraju i poza jego granicami. Cieszy się opinią solidnej marki oferującej asortyment nie do zdarcia, ale w przystępnych cenach.
Wybraliśmy do testów jeden model z wielu produktów ze stajni Wisport a mianowicie plecak Zipperfox. Model ten jest dla nas kluczowy, ponieważ Wisport zaproponował TC wspólną pracę nad nową generacją „Zippera”.
ZACZYNAMY!

Zipper Fox 25 l. i 40 l. to plecaki zaprojektowane nie tylko dla współczesnego Warriora. Naszym zdaniem pokochają go środowiska paramilitarne, miłośnicy surwiwalu i hardkorowej turystyki z nutą ekstremum!  Charakteryzuje je ciekawa konstrukcja, bezkonkurencyjna wytrzymałość materiałów oraz stabilny i niezwykle wygodny system nośny. 

25-litrówka to świetne rozwiązanie na co dzień (taktyka, wędrówka, strzelnica, miasto). Do 40 l. bez wątpienia można spakować się na co najmniej 2 dni (działania bojowe, turystyka, sporty ekstremalne, bytowanie i przetrwanie,). 

W działaniach bojowych ich konstrukcja zapewnia stabilność i komfort noszenia, które są kluczowe dla żołnierza zapewniając mu mobilność i efektywność w działaniu. Sprawdzą się nie tylko na taktyce, ale również w strzelaniach dynamicznych o charakterze bojowym.  Sami testowaliśmy plecaki przez kilka tygodni a dodatkowo zebraliśmy opinie i doświadczenia pracy z tym sprzętem od polskich specjalsów. Po zebraniu masy wniosków, możemy z czystym sumieniem oznajmić, że bilans plusów i minusów daje ostateczny wynik dodatni. Z naszej strony dajemy zielone – GO!

KARTA OCENY

Największą zaleta Zippera jest SOLIDNOŚĆ. SOLIDNY, SOLIDNY I JESZCZE RAZ SOLIDNY według nas SOLIDNOŚĆ = WISPORT. 

Użyta najwyższej jakości cordura, solidne zamki w połączeniu z mistrzowską pracą krawiecką tworzą spójny i trwały produkt. Pracujące w firmie polskie krawcowe tworzą praktycznie niezniszczalny sprzęt – SZACUN!

Sprzęt przetrwa ekstremalne temperatury, marznące deszcze, wilgoć, piach, błoto, twardą skałę, ruiny żelbetowe czy po prostu niedbałość użytkownika. Jego solidność i przeznaczenie taktycznie niestety powodują, iż jest cięższy w porównaniu do typowych plecaków turystycznych i miejskich o tym samym litrażu. Na szczęście wagę neutralizuje komfortowy system nośny. Nie potrafimy jednak obronić zbyt dużej ilości MOLE i dodatkowych taśm charakterystycznych dla produktów militarnych. 

Zipper zapewnia komfort noszenia podczas długich wędrówek, stromych podejść i zejść. Sprawdził się nawet w terenowych i taktycznych podbiegach, to zasługa systemu nośnego i dobrego rozłożenia mas. Każdy z Was wie, że jeżeli coś nie gra w systemie nośnym to na pewno odczujecie to na kręgosłupie, biodrach, kolanach a w szczególności na kapturach. Zipper poprzez swoją konstrukcję daje poczucie lekkości co pozwala naprawdę długo nie ściągać go z pleców. 

Niestety solidny a zarazem nie dający się ukryć pas biodrowy w 25. litrowym Zipperze może nie przypaść do gustu miłośnikom lekkiej turystyki, może też przeszkadzać w codziennym użyciu miejskim. 

Producent oferuje Zippera w szerokiej gamie kamuflażu i kolorów jednolitych. Zarówno materiał i klamerki posiadają warstwę IR (niewidoczny w noktowizji). 

Ze względu na technologiczny proces produkcji Zippery to najdroższe pod kątem litrażu plecaki w stajni WISPORT, jednak pomimo najwyższej ceny w swoim przedziale litrowym są naprawdę warte tych pieniędzy!

ZipperFox 25

Specyfikacja:

Kolory: Specjal kol RAL 6003 / Wz-93 / Multicam

Pojemność: 25 L

System nośny: SAS

Materiał: Codura 500

Klamry: ITW Nexus, Duraflex

Zamki: WISPORT

Ciężar: 1350g

Wymiary: 50 x 27 x 19 cm

Liczba komór: 1

Przeznaczenie: Militaria, Survival

Główne cechy modelu ZipperFox 25:

 • zamek w kształcie litery U
 • system nośny SAS z wyjmowanym stelażem i pasem biodrowym
 • system taśm MOLLE na zewnątrz plecaka
 • panel MOLLE we wnętrzu
 • uchwyty boczne na narty
 • panel ID
 • system szybkiego wypinania
 • peleryna przeciwdeszczowa umieszczona w podwójnym dnie
 • pas piersiowy
 • kieszenie i przegrody wewnątrz plecaka

ZipperFox 40

Specyfikacja:

Kolory: Specjal kol RAL 6003 / Wz-93 / Multicam

Pojemność: 40 L

System nośny: SAS

Materiał: Codura 500

Klamry: ITW Nexus, Duraflex

Zamki: WISPORT

Ciężar: 1850g

Wymiary: 60 x 29 x 25 cm

Liczba komór: 1

Liczba kieszeni: 7

Przeznaczenie: Militaria, Survival

Główne cechy modelu ZipperFox 40:

 • wymiary: 60 x 29 x 25 cm
 • zamek w kształcie litery U
 • system nośny SAS z wyjmowanym stelażem i pasem biodrowym
 • system taśm MOLLE na zewnątrz plecaka
 • panel MOLLE we wnętrzu
 • uchwyty boczne na narty
 • panel ID
 • system szybkiego wypinania
 • peleryna przeciwdeszczowa umieszczona w podwójnym dnie
 • pas piersiowy
 • kieszenie i przegrody wewnątrz plecaka

Zobacz kilka fotek z naszych testów ZIPPERFOXA.

MAŁA NIESPODZIANKA!

Wzięliśmy przy okazji pod lupę sprzęt w nietypowym kolorze Graphite. Kolor ten został zastosowany w kolekcji CITY. Chcemy pokazać Wam w kilku ujęciach jak świetnie odnajduje się również na taktycznym plecaku, torbie transportowej czy nawet nerce. W przeciwieństwie do niektórych kamuflaży Graphite nadaje się do codziennego miejskiego użytku zachowując niepowtarzalny design z lekką nutą bojowego charakteru. Plecaki w tym kolorze wyglądają na niezniszczalne, wykute w metalu. Zobaczcie i oceńcie sami.

Jesteś zainteresowany recenzją Twojego produktu?

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę.

KONTAKT